Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Këto janë personazhet e famshme që po “bërtasin” për pyjet e Amazonës

Nga 27-shi 0

Zjarret shkatërruese në pyjet e Amazonës kanë shkaktuar shqetësim global.

Sipas një raporti të BBC-së, flakët që kanë djegur për ditë me radhë janë përhapur në shtetet Acre, Rondonia, Mato Grosso dhe Mato Grosso do Sul.

Vëmendje të madhe ka marrë edhe në mediat sociale, ku të gjithë po publikojnë fotografi me #PrayforAmazonas (Lutuni për Amazonën).

Edhe disa emra të njohur kanë shprehur shqetësimin e tyre për fatin e pyjeve të Amazonës dhe të gjithë planetit, duke kërkuar me “zë të lartë” që të gjithë të ndërveprojnë për mbrojtjen e mjedisit.

Shikoni më poshtë cilët figura të famshme kanë reaguar për Amazonën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej