Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Duhet të lëçisni

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit.

Lulzim Basha, kryetari i PD do të jetë kryesuesi i listës së Tiranës, Flamur Hoxha në Kukës, Xhelal Mziu në Dibër, Tritan Shehu në Gjirokastër, Tomorr Alizoti në Berat, Edmond Spaho në Korçë, Helidon Bushati në Shkodër, Gazment Bardhi në Elbasan, Enkelejd Alibeaj në Fier, Bujar Leska në Vlorë, Mark Marku në Lezhë dhe Edi Paloka në Durrës.

TIRANË
Lulzim Basha
Jorida Tabaku
Alfred Rushaj
Albana Vokshi
Sali Berisha
Agron Shehaj
Fatmir Mediu
Grida Duma
Shpetim Idrizi
Belind Kellici
Vangjel Dule
Mesila Doda
Dashamir Shehi
Flamur Noka
Orjola Pampuri
Aldo Bumci
Ivi Kaso
Oriela Nebiaj
Gent Strazimiri
Mirela tabaku
Clirim Gjata
Enkeleda Sallaku
Dorian Teliti
Ariana Çela
Taulanda Jupi
Lediana Fratari
Mimoza Hajdarmataj
Gentian Muca
Myqerem Deliu

KUKES
Flamur Hoxha
Isuf Çelaj
Shyrete Koka
Admir Sinamati
Demish Kastrati
Vjollca Omuri

GJIROKASTER
Tritan Shehu
Roland Bejko
Entela Shehaj
Kosta Barka (PDBNJ)
Myszfer Elezi
joana Qerollari
Bajram Hysa

DIBER
Xhelal Mziu
Kreshnik Çollaku
Dhurata Çupi
Edmond Isaku
Luan Haka
Irini Shehu
Shaban Izvira
Denisa Vata
Jeton Kaloshi

BERAT
Tomorr Alizoti
Kasem Mahmutaj
Aferdita kushi Gjini
Bukar Hoxhaj
Pellumb Nako
Alketa Muakavelati
Ardit Benja
Denis Sahatci
Ermira Arizi
Muharrem Hoxhaj

SHKODER
Helidon Bushati
Emilia Koliqi
Ramadan Likaj
Greta Badeli
Zef Hila
Ludovik Hasanaj
Bardh Spahia
Nard Ndoka
Izmira Ulqinaku
Aldo Gega
Arben Gjuraj
Helga Sallaku
Hile Kola
Ermira Çobaj

ELBASAN
Gazment Bardhi
Flutura Açka
Lefter Gostenja
Dashnir Sula
Eugen Isai
Zheni Gjergji
Fadil Merzheku

Qani Xhafa

Lumturi Hasa

Durim Cekrezi
Ibrahim Sako
Gladiola Çala
Anila Bishqemi
Ardian Zeneli
Mehdi Shehu
Erlind Gurra
Leonard Karaj
Megi Balliu
Skender Hasa

 

FIER
Enkelejd Alibeaj
Eralda Tase Bano
Saimir Korreshi
Luan Baçi
Nusret Avdulla (PDIU)
Ilda Dhori
Agron Kapllanaj
Eduart Sharka (PAA)
Shpetim Axhani (PLL)
Ndricim Bali
Alketa Lugaj
Dilvaer Kamberi
Edmond Cepele
Elisabeta Rredhi
Jakup Beqiri
Ledio Kastrati
Eriselda Prishta
Roel Zoga
Leonard Peleqi
Ardian Ferro
Edi Nushi
Ledia Shehu

KORCE
Edmond Spaho
Sorina Koti
Ervin Salianji
Bledion Nallbati
Salaudin Jakupllari
Marjeta Halili
Andrea Mano
Alfred Gega
Suela Myrtellari
Anila Hysenbegasi
Arben Kambo
Nikollaq Dongu
Landi Gusho
Kico Tane

VLORE
Bujar Leskaj
Ina Zhupa
Fatjon Veizaj
Arber Agalliu
Gezim Ademaj (PDIU)
Nada Daullja
Jolio Dine
Julian Zoto
Nada Mecorapaj
Lasko Milto Nasti (PBDNJ)
Atird Hoxhaj
Alta Hazizi
LoreNc Dane
Edmond Fetah
Maniola Cikuli
Hysni Sharra
Ilir Gunbardhi
Afrovita Dhimojani

LEZHE
Mark Marku
Agron Gjekmarkaj
Lindita Metaliaj
Kastriot Piroli
Zef Gjoka
Roza Hila
Xholvalin Laska
Salvador Kacaj

DURRES
Edi Paloka
Agron Duka
Merita Bakiu
Oerd Bylykbashi
Ferdinand Xhaferri
Andia Ulliri
Igli Cara
Rezart Tusha
Manjola Luku
Blerina Reçi
Sean Pema
Erzen Laçi
Eriselda Kalia
Aulon Kalaja
Artjon bajramaj
Arjeta keçi
Armand brahimaj
Irma jorgoni
Edlira devolli

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Basha mesazh për punonjësit e administratës publike: Mos kini frikë, dilni masivisht të votoni për ndryshimin! (Film)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vjen sërish me një thirrje drejtuar administratës, që të mos kenë frikë, por të dalin për votime më...

Apeli i Presidentit 48 orë nga zgjedhjet: Të shmanget çdo incident dhe provokim i qëllimshëm

48 orë para zgjedhjeve të 25 prillit, Presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje që të shmanget çdo incident artificial dhe provokim i qëllimshëm, që...

Denoncimet për krime zgjedhore, SPAK: PD 50 kallëzime, Presidenti 18

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vlerësuar me përparësi të gjitha rastet e paraqitura nga subjekte të ndryshëm, që lidhen...

Gjykata refuzon kërkesën e Arbër Çekaj, braktis seancën në shenjë proteste, largon avokatët

Gjykata rrëzon kërkesën e Arbër Çekaj për të u gjykuar me procedurë të zakonshme. Më herët Çekaj i akuzuar për trafikun e kokainës në kontejnerët...

Nis vaksinimi kundër COVID-19 i deputetëve në Maqedoninë e Veriut, marrin Sputnik V

Në Maqedoninë e Veriut të premten ka nisur vaksinimi i deputetëve kundër COVID-19, sëmundjes që shkakton koronavirusi. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe bëri të...