“Kemi sindromën e Stokholmit”, Arjan Curri: Edhe ish-ministrat që mund të jenë zhytur thellë në korrupsion, i lëmë aty ku janë

Duhet të lëçisni

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Analisti Arjan Curri ka komentuar paketën e propozimeve për dekomunistizimin. Për Arjan Currin, politika shqiptare mban ende në gjirin e saj bij të komunizmit dhe një nismë e tillë është e pamundur të çohet deri në fund.  

“Lindi si parti komuniste dhe për 30 vjet nuk e bëri procesin e dekomunistizimit. Gjysma e komunistëve ngelën në PS dhe gjysma tjetër u bënë të djathtë. Askujt nuk i intereson të bëhet ky proces se 90% e tyre kanë qenë vetë. Këta nuk e bënë sepse kanë qenë dhe janë bij besnikë të PK.

E kemi traditë pandëshkueshmërinë. Edhe ish-ministrat që mund të jenë zhytur thellë në korrupsion, i lëmë aty ku janë. Madje ndonjëherë kemi sindromën e Stokholmit.

PD është gjysma e Partisë Komuniste. Nuk ka fshirë ish-komunistët në gjirin e saj, këta jetojnë gjatë. Këta nuk e kanë lënë PD-në të bëhet parti e djathtë.  Në 31 vjet histori nuk kemi parë një të djathtë konservatore. PD ende zien mes dy apo më shumë kampeve, që nuk e njohin qarkullimin e elitave”, u shpreh Arjan Curri për MCN Tv.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ndodh e papritura në Gjermani, Dortmundi eliminohet nga skuadra e kategorisë së dytë

Rezultat i bujshëm në Gjermani, pasi St Pauli, skuadër e kategorisë së dytë, ka eliminuar Borusia Dortmund nga Kupa e Gjermanisë. Në fakt, ndeshja e...

Formohet “qeveria e pakicës”, shqiptarët dhe boshnjakët bëhen bashkë në Mal të Zi

Lista Shqiptare, Koalicioni Shqiptar dhe Partia Boshnjake i kanë dhënë mbështetje koalicionit “E Zeza në të Bardhë” për formimin e qeverisë së re në...

Vdekja e 3-vjeçarit në Fier, edukatorja deklaron dy versione të ngjarjes

Lajmi se një 3-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një kopsht privat në Fier ka tronditur mbarë opinionin publik. Prindërit e vogëlushit kanë vendosur që...

Vjosa Osmani nuk i toleron kërcënimet e ish-ambasadorit, e denoncon në Polici

Presidentja Osmani ka denoncuar në Polici për kërcënim publik ish-ambasadorin e Kosovës në Maqedoninë e Veriut. Rrethohet nga pesë truproje. Mirëpo siguria e Presidentes...

Kupa e Italisë/ Juventus në avantazh, Cuadrado ekzekuton saktë goditjen e dënimit

Dy gola në dy minuta për Juventus-in, por vetë m njëri ka qenë i vlefshëm. Bardhezinjtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të kundër...