Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Joni Peçi nxjerr parfumin e tij/ Aurela Gaçe: Dikur ndihmonte një fëmijë të sëmurë pa i thënë askujt (film)

Nga 27.al 0

Mbrëmjen e së premtes stilisti i mirënjohur shqiptar, Joni Peçi paraqiti parfumin me emrin e tij, ku qenë të ftuar mjaft personazhe të njohur të jetës publike shqiptare.

Mes tyre nuk kishte si të mungonte mikja e tij e mirë, Aurela Gaçe, e cila ka rrëfyer një ngjarje shumë prekëse:

“Mbrëmë ti miku im shënove një tjetër sukses, por ajo që dua njerëzit të dinë, është se ti je i rrallë. Si njeri. Ne kemi 10 vite që bashkëpunojmë, e kemi njohur e provuar njëri-tjetrin në të mirë e në të keq, prandaj jam e lumtur për ty. E di që ti tani nuk do t’a aprovosh këtë që do të tregoj këtu. Një herë, dikush kërkoi ndihmë për një fëmijë të sëmurë. Unë fillova t’u kërkoj miqve artistë të më bashkoheshin e shumë nga ata ishin gati. Të kërkova ndihmë edhe ty. E ti pagove në fshehtësi gjithë çfarë i duhej fëmijës. M’u lute të mos i tregoja as prindërve të fëmijës, sepse e mira bëhet pa u marrë vesh. Unë dua ta tregoj këtë gjë, sepse dua t’a dinë të gjithë që përveçse je talent i padiskutueshëm, ti jep nga vetja jote përditë. Edhe për ne të skenës, sa shumë ke bërë, edhe kur s’kishim, edhe kur kishim. Sepse ti je kaq njerëzor. Ti je kaq mirënjohës për ata që kanë qenë pranë teje në kohë të vështira. E di sepse kam 10 vjet që të njoh. Unë mbrëmë isha mes miqve të tu dhe mora mikrofonin për ty. Këndova këngën tënde!”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej