Jetoi 40 vite në xhungël, ndërron jetë “Tarzani” i jetës reale

Duhet të lëçisni

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Tarzan i jetës reale”, i cili u rrit në xhungël dhe kaloi jetën atje është ndarë nga jeta.

Mediat e huaja bëjën me dije se Ho Van Lang, 52 vjeç, ka ndërruar jetë pas një lufte të gjatë me kancerin në mëlçi, betejë të cilën nuk arriti ta fitonte.

Ho Van Lang jetoi në xhungël me babain e tij  për 40 vite. Ata ishin larguar nga Amerika në kohën kur ishin bombardimet me Vietnamin. Babai i 52-vjeçarit kishte treguar se kishte ikur nga amerika pas bombardimeve, ku humbi jetën gruaja e tij dhe dy fëmijët e tjerë.

Ata nuk patën kontakt me asnjë qenie njerëzore tjetër ose botën moderne për katër dekada, shkruan “the sun”.

Miqtë e 52-vjeçarit shprehen se jeta “moderne” ndikoi në jetën e tij. Ho Van Lang 8 vitete e fundit i kaloi në botën “moderne”.

Eksploruesi Alvaro Cerezo tha: “Unë jam shumë i trishtuar ta shoh atë të largohet, por për mua, vdekja e tij është gjithashtu një çlirim sepse e di që ai vuante muajt e fundit”.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Edi Rama rilind ministrinë e propagandës

Në një rekord të ri negativ në marrëdhëniet me publikun, kryeministri Edi Rama shpalli krijimin e një ‘agjencie për media dhe informim’, e cila...

Ndodh përsëri/ Burri vret gruan me armë zjarri, më pas qëllon edhe veten

Në fshatin Babunjë, Divjakë, dyshohet se shtetasi H. Rr., 58 vjeç, ka vrarë me armë gjahu në banesë bashkëshorten e tij, shtetasen F. Rr.,...

Sëmuret gjatë krasitjes, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 42-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Leçe, Itali. Viktima është me inicialet F.C. Ai banonte në Taviano dhe punonte në një...

Covid-19, 30 humbje jete në 1 javë, të enjten dhe të premten numri më i lartë i viktimave

Në shtatë ditë 30 humbje jete. Ky është bilanci që ka shkaktuar Covid 19 në Shqipëri nga 11 shtatori deri më 17 shtator duke...

Erdogan pret si mik Vuçiçin, flasin edhe për Kosovën (foto)

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç është takuar në Stamboll sot me homologun e tij turk, Tayip Erdogan. Siç bëjnë të ditura kanalet zyrtare të informimit...