Jeta e 24-vjeçarit që humbi këmbën në moshën 8-vjeçare

Duhet të lëçisni

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Gjendet një granatë pranë banesës së ish-komandantit të FNSH-së në Laprakë

Një granatë është gjendur pranë banesës së një ish-komandanti të FNSH-së në Laprakë. Granata është gjetur pranë murit të një banese në rrugën Dritan Hoxha...

Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari shqiptar në mes të Selanikut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Nikopolis, në Selanik. Bëhet me dije se rreth orës 19:00 një burrë iu...

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve konfirmon: Koronavirusi mund të shpërndahet edhe nga ajri

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve kanë pranuar për herë të parë që koronavirusi mund të shpërndahet edhe përmes ajrit. Më parë kjo agjenci kishte...

16 vjet me parë jeta e tij e shënjua nga një aksident që i ndryshoi rrjedhën e fatit. Klajdi Alla sot është një i ri 24-vjeçar dhe kur ishte vetëm 8-vjeç iu desh të linte lojrat mënjanë për të nxënë një mësim të hidhur jete, veç kush nuk dorëzohet, sfidon e fiton edhe mbi fatkeqësi si e tij.

“Pata një aksident nga një kamion në rrugë kur isha 8-vjeç. Për disa vite kam qenë vetëm me baterica pastaj vendosa protezën”, tha ai.

Nga një fëmijë që nuk kuptoi se çfarë i ndodhi, ai gjeti forca për të ecur përpara. Urren mëshirën, ndaj përpiqet që përditshmëria e tij të jetë sa më normale. Ai punon dhe hera herës luan edhe futboll me të ngjashmit e tij. Mes vuajtjes dhe përballjes me realitetin, ai nuk ka gjetur mbështetje as nga institucionet për ndihmë dhe as nga bizneset.

“Çdokush duhet të punojë, iu bëj thirrje kompanive të mëdha që t’ju sigurojë një vend pune këtyre personave se nga shteti nuk kanë asnjë ndihmë. Nuk kam marrë asgjë, as protezën. Deri në vitin 2017 mora një kemp, por ndryshuan ligjet dhe gjërat.”, tha Klajdi.

Të luajturit futboll e ka bërë Klajdin të ndihet njsoj si të tjerët, madje akoma më shumë të shkathët për të shënuar gol si një lojtar i vërtetë ekipi. Klajdi Alla, është më i riu i ekipit të futbollit të të amputuarve shqiptar dhe brenda pak kohësh është kthyer në zemrekun e kësaj skuadre./abcnews

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Gjendet një granatë pranë banesës së ish-komandantit të FNSH-së në Laprakë

Një granatë është gjendur pranë banesës së një ish-komandanti të FNSH-së në Laprakë. Granata është gjetur pranë murit të një banese në rrugën Dritan Hoxha...

Qëllohet me armë zjarri 32-vjeçari shqiptar në mes të Selanikut

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Nikopolis, në Selanik. Bëhet me dije se rreth orës 19:00 një burrë iu...

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve konfirmon: Koronavirusi mund të shpërndahet edhe nga ajri

Qendra Amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve kanë pranuar për herë të parë që koronavirusi mund të shpërndahet edhe përmes ajrit. Më parë kjo agjenci kishte...

700 mijë euro kanabis nga Spanja në Greqi, shqiptari kapet kur po e dorëzonte

Një 63-vjeçar grek dhe një 29-vjeçar shqiptar u arrestuan dje në mesditë nga oficerët e policisë së Atikës, si anëtarë të një organizate kriminale...