Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Jep dorëheqjen kryeministri i Ukrainës, më i riu në këtë post

Nga Klodiana 0

Kryeministri ukrainas Oleksiy Honcharuk i ofroi dorëheqjen e tij Presidentit Volodymyr Zelenskiy mëngjesin e kësaj të premteje, pas më pak se gjashtë muajsh në këtë detyrë.

Ndërkohë që vetë Honcharuk përmes një reagimi të shkurtër tha se ai kishte marrë detyrën e kryeministrit për të ndjekur programin e presidentit, që sipas tij është një model i demokracisë dhe vendosmërisë.

“Unë kam ardhur në këtë detyrë për të përmbushur programin e presidentit, ai është për mua një model i hapjes dhe vendosmërisë. Sidoqoftë, për të hequr çdo dyshim në lidhje me respektin dhe besimin tonë tek Presidenti, unë shkrova një letër dorëheqjeje dhe ia dorëzova Presidentit me të drejtë që ai ta paraqiste atë në Parlament,” shkroi kryeministri i dorëhequr.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej