Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ja cila këngëtare shqiptare vlerësohet nga “New York Times”

Nga 27-shi 0

Prestigjiozja amerikane “New York Times” në një artikull të sajin ka zgjedhur 54 këngët më të mira të vitit 2019.

Në mesin e tyre është edhe “Sweet But Psycho” – kënga e artistes me prejardhje shqiptare Ava Max.

Përmes një postimi të publikuar në rrjetin social, Instagram, Ava Max ka falënderuar gazetën “New York Times” për vlerësimin.

“Faleminderit New York Times. Duket joreale të jem në të njëjtën faqe me dy prej artistëve të mi të preferuar tani që po ‘godasin’ dhe unë i admiroj ata. Unë e fillova dhe i përkushtova zanatit tim 15 vjet më parë, dhe kurrë nuk e lëshova. Rruga ishte e vështirë dhe akoma është. Edhe pse, unë jam duke filluar. (ki mendjen te albumi im debutues. Dhe popi po kthehet më i madh se kurrë”, ka shkruar ndër të tjerash 25-vjeçarja.

Ava po ashtu është renditur e 10-ta në listën e “Apple Music” për “Këngët më të dëgjuara të vitit”, falë këngës së saj të suksesshme “Sweet but Psycho”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej