Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Iniesta: E kuptova në një moment, nuk mund të vazhdoja më në atë gjendje

Nga Klodiana 0

Karriera e Andres Iniesta ka qenë një sukses i padiskutueshëm por ashtu si çdo person në botë edhe “maestro” ka patur momentet e tij të dobta. 34-vjeçari së fundmi ka treguar se ka luftuar me depresionin kur shoku i tij i ngushtë, futbollisti i Espanyol Dani Jarque, u nda nga jeta në 2009 teksa ishte në fazë përgatitore me ekipin, për shkak të një ataku në zemër.

Në emisionin televiziv spanjoll “El Hormiguero” Iniesta ka rrëfyer se në atë kohë jeta i dukej e pakuptimtë.

“Ti ndjehesh sikur nuk je vetvetja, nuk shijon dot asgjë. Ndjehesh sikur njerëzit rreth teje janë thjeshtë njerëz, nuk ke as ndjenja dhe as pasion. E kupton që brenda je bosh dhe vjen një moment kur thua kështu nuk vazhdohet dot më. Fatmirësisht isha në gjendje të shikoja se më nevojitet një person që të jetë i aftë të më nxjerrë nga ajo situatë. Gjëja më intersante ishte se kurrë nuk e humba shpresën.”-tha Iniesta.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej