I shpëtoi jetën shokut Eriksen, kapiteni Kjaer reagon për herë të parë: Zbresim sot në fushë me Kristian në mendjen tonë

Duhet të lëçisni

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

Simon Kjaer është padyshim një nga personazhet më të spikatura të Euro 2020, sido që të shkojë aktiviteti për përfaqësuesen e Danimarkës.

Roli i tij në momentet e ankthit për Kristian Eriksen, duke vrapuar për të shpëtuar shokun e skuadrës duke i zhbllokuar frymëmarrjen, duke qetësuar bashkëshorten e tij apo duke udhëzuar shokët e ekipit që të mbronin me trupin e tyre mesfushorin nga sytë kureshtarë, është vlerësuar aag të gjithë dhe jo më kot tifozët në rrjetet sociale e quajnë atë “kapiteni i Euro 2020”.

Vetë Kjaer ka qëndruar i heshtur gjatë këtyre ditëve që nga momenti dramatik, pasi siç shpjegoi trajneri i Danimarkës, ai kishte pësuar një tronditje edhe pse kishte rezistuar si një lider i vërtetë në momentet e vështirësisë në fushë. Megjithatë, ai ka zgjedhur rrjetet sociale për të dhënë një mesazh për të gjithë tifozët, para se skuadra të zbriste në fushë kundër Belgjikës.

“Kemi kaluar disa ditë shumë speciale, ku futbolli nuk ka qenë gjëja më e rëndësishme. Një tronditje, që do të jetë pjesë e imja, do të jetë pjesë e të gjithë skuadrës, përgjithmonë! Gjëja e vetme që ka rëndësi e që vlen është që Kristian është mirë.

Jam krenar se si ne vepruam si skuadër dhe sa të vazhduar ishim mes vështirësish. Jam i ngazëllyer dhe mirënjohës për të gjithë këtë mbështetje që kemi marrë.

Sot, do të zbresim në fushën e lojës ndaj Belgjikës me Kristian në mendimet dhe zemrën tonë. Do të na japë qetësinë që të përballojmë ndeshjen. Ne do të luajmë për Kristian dhe si zakonisht për të gjithë Danimarkën. Ky do të jetë motivimi ynë i madh. Si gjithmonë, do të japim më të mirën tonë”, ishin fjalët e Kjaer.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Zyrtarët e shëndetësisë tanimë janë të bindur: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh!

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të cilin thonë se është ndër viruset më ngjitëse...

Shoqërohet nga policia e Elbasanit djali i Azem Hajdarit, në makinë i gjendet drogë

Është shoqëruar djali i vogël i Azem Hajdarit, i cili mban të njëjtin emër me babanë e tij të ndjerë. Burime  bëjnë me dije se...

Bie lehtë numri i rasteve të reja Covid, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit

MSH ka publikuar bilancet e fundit me Covid-19. Në 24 orët e fundit nuk ndërroi jetë asnjë person, teksa janë regjistruar 31 raste të reja. Ndërkohë...

“Qëlloi me anti-tank”, zbulohet dosja e bosit të kokainës, si nisi hasmëria mes fiseve në Elbasan

Nga Xhensila Kodra Burimet  zbardhin dosjen e plotë të vendimit që Gjykata e Elbasanit dha në 25 Shkurt 2003 për Agim Çermën i cili u...

Djelmosha me tipare engjëllore dhe vasha me pamje hyrish 

Shkruan Fahri Xharra* “Me ndihmën e Zotit, më të Lartit pushtuan çdo strehë që mësynë dhe grabitën e plaçkitën kaq shumë pasuri të frymore e jofrymore,...