Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

I riu shqiptar masakrohet me thikë në burgun grek

Nga Ejona 0

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sërish burgun famëkeq grek të Koridhalos ku një tjetër shqiptar është plagosur rëndë pas një sheri me thikë me të burgosurit e tjerë.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Zonën 4 të burgut. Si pasojë janë masakruar me thikë shtetasi shqiptar 27 vjeç i arrestuar për drogë dhe një shtetas grek 33 vjeç i dënuar për vjedhje.

Dy të burgosurit u dërguan transferuan fillimisht në spitalin e burgur, e më pas në një spital të jashtëm ku iu nënshtruan trajtimit mjekësor. Ndërsa tani të dy ndodhen të shtruar në qendrën spitalore të burgut.

Shqiptarët në burgun grek, dhunë me armë të ftohta dhe vaj të nxehtë

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej