Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

I dënuar me burgim të përjetshëm për vrasje, autoritetet gjermane arrestojnë 28 vjeçarin shqiptar

Nga Ejona 0

Një 28 vjeçar shqiptar i dënuar me burgim të përjetëshëm për vrasje ka rënë në prangat e policisë gjermane me qëllim ekstradimin e tij drejt Kosovës.

Arrestimi i tij u bë mesditën e 20 korrikut 2019, pasi u konstatua se ishte duke udhëtuar me telefon në dorë.

Pas kontrollit të ushtruar nga autoritetet vendase, u zbulua se ndaj 28-vjeçarit, i cili ishte duke udhëtuar me një makinë tip “Mercedes” ekzistonte një urdhër arresti ndërkombëtar i autoriteteve kosovare për vrasje.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej