Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Hygertës nuk i del inati, ironizon sërish Alketën pas gafës së bujshme

Nga 27-shi 0

Gjatë prezantimit të saj në Sanremo, Alketa Vejsiu deklaroi se në edicionin e fundit të “Festivali i Këngës”, për herë të parë i ishte besuar drejtimi artistik një femre, duke iu referuar në këtë mënyrë, vetes. Kjo deklaratë ka habitur jo pak publikun dhe të tjera prezantuese, të cilat në fakt, janë ngjitur në skenën e festivalit vendas në rolin e drejtueseve të këtij eventi muzikor.
Një ndër to ka qenë dhe Hygerta Sako, e cila e ka ironizuar Alketën nëpërmjet një postimi në Instagram.

Ajo ka postuar një shkrim të së motrës, e cila ka sjellë në kujtesë katër vitet, kur Hygerta ka prezantuar “Festivalin e Këngës”. “Eh, mi motra, çfarë vëllai paske pas!”, ka shkruar Sako me humor dhe nuk e ka lënë me kaq.
“Mirë që paskemi qenë të gjithë burra ne që kemi prezantuar Festivalin e RTSH-së, por unë e paskam ngrënë keq, se paskam qenë burrë jo një, por plot katër herë”, ka shkruar Hygerta me humor. Një deklaratë e tillë nga ana e Alketës u kritikua së tepërmi edhe nga ndjekësit në rrjet.

/Albeu/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej