Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Hiqet taksa” e “Rrugës së Kombit”/ Ja cilat kategori përfitojnë

Nga Klodiana 0

Koncesionari i “Rrugës së Kombit” ka bërë me dije se është hequr taksa e rrugës për të gjithë personat invalidë, të cilët e kanë automjetin të regjistruar në emrin e tyre.

Konfirmohet se taksa për këtë kategori personash është hequr që ditën e djeshme dhe nuk dihet ende sa do të zgjasë. Sipas burimeve ky vendim erdhi menjëherë pas ankesave të shumta të qytetarëve.

Kujtojmë që tarifa prej 5 euro  për çdo kalim, për veturat e vogla dhe 10 euro për autobusët dhe kamionët, ka filluar të zbatohet që prej 15 prilit të vitit të kaluar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej