Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Hidhet shorti për Europa League, një “derbi” italo-spanjoll në 1/8 e turneut

Nga 27-shi 0

Shorti 1/8 i Ligës së Europës i hedhur në Nion të Zvicrës ka përcaktuar çifte të gjithën italo-spanjolle.

Goglat ishin me fat për Inter, që do të luajë kundër Getafe, ndërsa zikaltërit do të presin sfidën e parë në shtëpinë e tyre. Ndryshe është diskutimi për Romën që gjen në rrugën e saj Sevilla, një eksperte në Ligën e Europës. Me fat edhe Manchester United që luan kundër Lask, ndërsa nuk mungojnë edhe sfidat e mëdha si ajo mes Rangers dhe Bayer Leverkusen.

Rangers-Bayer Leverkusen
Wolfsburg-Shakhtar Donetsk
INTER-Getafe
Sevilla-ROMA
Eintracht ose Salzburg-Bazel
LASK-Manchester United

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej