Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Greqia shënon 56 viktima në total, 1544 persona të infektuar

Nga Klodiana 0

Numri i viktimave në Greqi ka shkura në 56 ndërsa ai i të infektuarve në 1544 persona.

Në anijen “Eleftherios Venizelos” të ankoruar dhe karantinuar në Pire numri i të infektuarve ka shkuar në 119. Në fund të marsit anija u ndalua në Pire dhe nuk u lejua zbarkimi i udhëtarëve për shkak të rasteve me koronavirus.

Autoritetet greke po mbajnë nën vëzhgim anijen dhe po kujdesen për pacientët. Po ashtu rastet e para janë shënuar në ishujt turistikë të Kos dhe Mykonos.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej