Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Godina e Drejtorisë Tatimore në Tiranë dëmtohet nga tërmeti, ja ku zhvendoset

Nga Ejona 0

Tërmeti tragjik i 26 nëntorit ka shkaktuar dëme të rënda edhe në Godinën e Drejtorisë Tatimore në Tiranë dhe për pasojë do të zhvendoset në rrugën “Nikolla Lena”.

Mësohet se pas inspektimit nga ekspertë, Drejtoria Tatimore Rajonale e Tiranës u certifikua si e pabanueshme pasi kishte dëme në strukturë, kolona dhe në soletë.

Për një periudhë të përkohshme shërbimet e kësaj Drejtorie do të bëhen në zonën e “21 dhjetorit”, në të njëjtën godinë ku janë edhe Hipoteka dhe Arkivi Shtetëror i Tiranës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej