Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Gjykata e Apelit të Katanias liron Moisi Habilajn

Nga Klodiana 0

Gjykata e Apelit të Katanias liron në arrest shtëpie Moisi Habilajn.

Moisi Habilaj ka lënë sot qelinë e burgut në Itali. Gjykata italiane pranoi kërkesën për modifikimin e masës së paraburgimit në arrest shtëpie, të paraqitur nga avokatët Maria Caltabiano dhe Francesco Strano Tagliareni.

Sipas mediave italiane, ai do të qëndrojë tek një i afërmi i tij në Siçili.

Kujtojmë se emri i tij është i lidhur me Saimir Tahirin, ish- ministrin e brendshëm, jo vetëm si i afërm por dhe i dyshuar si bashkëpuntorë bashkë në trafik droge.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej