Gazetari tmerrohet, kur sheh luaneshën: “Aman hiqe, se kam frikë”… Presidenti i Teutës qesh (film)

Duhet të lëçisni

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Gazetari i MCN, Gerti Çarçani është “tmerruar” nga një luaneshë, gjatë një interviste në një kompleks në Durrës, kur i kanë afruar një luaneshë, e cila është zbutur nga pronarët.

Siç edhe duket nga pamjet, ajo ngjan më shumë si një qen i stërvitur mirë, por Çarçani me shumë të drejtë ka kërkuar vazhdimisht largimin e saj nga oborri i kompleksit, ndërsa Presidenti i Teutës, Edmond Hasanbelliu, megjithëse në siklet nuk qahet, madje ka organizuar gjithçka për të trembur gazetarin.

Pjesë nga biseda:

Gerti Çarçani: Kam fryk mo! Jo këtu të lutem. Jo këtu se kam frikë. O boss jo të lutem! Na e ço andej, të lutem! S’na njeh ne. Po vjen prapë po hiqet.

Edmond Hasanbelliu: Prit të marrë veten ky. I thashë dy kameramanëve që të filmojnë, kur të vijë luani, por nuk erdhi fort që të hidhej.

Pasi luanesha bën një xhiro në oborr, kthehet më pas në vendin e saj, duke ndjekur nga prapa të zotin.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...