Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Futbolli kthehet në “luftë”, tre të vdekur në Honduras (Film)

Nga 27-shi 0

Dramë e vërtetë në Honduras, ku një ndeshje futbolli është kthyer në një “luftë” të vërtetë që I ka marrë jetën tre personave. Sfida mes dy rivalëve të mëdhenj Olimpia dhe Motagua solli përleshjen mes dy tifozërive, ndërsa bilanci i dhunës ishte tragjik.

Autoritetet bëjnë të ditur se tre persona kanë humbur jetën, ndërsa dhjetra të tjera kanë mbetur të plagosur. Po ashtu, janë lënduar edhe tre futbollistë të skuadrës Motagua, pasi autobusi me të cilin udhëtonin u sulmua nga tifozët kundërshtarë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej