Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

FSHF e bën fakt të kryer 3 qershorin, publikohet kalendari i ndeshjeve të javës

Nga Klodiana 0

Lidhur me rinisjen e Superligës, Federata Shqiptare e Futbollit e bën fakt të kryer rikthimin e ndeshjeve të mërkurën e 3 qershorit. Konfimimi vjen nga kalendari dhe oraret e përcaktuara tashmë nga qeveria e futbollit në vend për javën e 27-të të kampionatin elitar.

Sipas axhendës së publikuar nga FSHF, ndeshjet do të nisin në orën 17:30. Në këtë orar janë në program katër përballje, Kukësi-Luftëtari, Laçi-Teuta, Bylis-Tirana dhe Flamurtari-Vllaznia. Java e 27-të do të mbyllet me një nga sfidat më të rëndësishme, ajo mes Partizanit dhe Skënderbeut, që do të luhet në orën 20:00. Ky është kalendari, që gjithsesi duhet ende të marrë “dritën jeshile”.

Në pritje të saj, Federata dhe klubet vazhdojnë sipas programit, teksa që nga data 18 maj skuadrat e Superligës kanë vijuar seancat stërvitore në grup.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej