Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Franca jep lajmin e mirë për Schumacher: “Është i vetëdijshëm”

Nga Klodiana 0

Shtrimi i Michael Schumacher në spitalin “Georges Pimpidou” të Parisit për një terapi me qeliza staminale ka rikthyer edhe një herë vëmendjen te gjëndja shëndetësore e ish-kampionit të Formula 1.

E përditëshmja franceze “Le Parisien” publikon dëshmitë e stafit mjekësor që po kuron ish-pilotin.

“Është në zonën time dhe mund të siguroj se është plotësisht i vetëdijshëm”, janë fjalët e një prej infermiereve, të përcjella në faqet e gazetës prestigjoze. Kjo e fundit tregon se dëshmitari punon në sektorin e kardiologjisë, kur Schumacher po I nënshtrohet kurës së veçantë. “Le Parisien” raporton se ish-piloti gjerman është vizituar nga shumë të afërt, mes tyre edhe miku I tij Jean Todt.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej