Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Fleckenstein: Duhet t’i marrin seriozisht deklaratat e Presidentit Meta

Nga Klodiana 0

Ish eurdeputeti i Parlamentit Europian, njëherazi  raportuesi për Shqipërisë, Knut Fleckenstein ka deklaruar se ka lexuar që Presidenti është i shqetësuar për situatën dhe se ajo mund të dalë jashtë kontrollit.

Fleckenstein tha se Presidentin duhet ta marrim seriozisht edhe pse ne nuk na takon që të ndërhyjmë në politikën e brendshme të Shqipërisë.

Ish europarlamentari këtë deklaratë e bëri në një takim me temë “Shqipëria dhe perspektiva e saj europiane”.

Kujtojmë se sot u zbardh edhe projekt-rezoluta e PS në të cilën nuk përmendej shkarkimi i Presidentit por i bëhej thirrje për reflektim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej