Filmi shqiptar “The Three of Us”, fiton çmimin për projektin më të mirë në Qipro

0
514

Filmi shqiptar “The Three of Us”, ka fituar çmimin për projektin më të mirë në festivalin e filmit në Qipro.

Çmimi për projektin më të mirë ka shkuar për “The Three of Us”, një film që do të realizohet nga Suela Bako dhe do të prodhohet nga Sabina Kodra, Erafilm. Kjo mbështetje është shumë me rëndësi, sepse filmi u kushtohet grave. Lajmin e ka bërë me dije nga vetë juria.

Njoftimi i plotë:

9-11 Prill, 2020, QYROPUS

Anëtarët e jurisë së jurisë për vitin 2020 janë:

Guillaume De Seille, Arizona Production (Francë) Presidenti i Jurisë

Martina Bleis, Connection Cottbus (Gjermani)

Lamia Chraibi, La Prod (Marok)

Juria u impresionua nga larmia e projekteve, nga vende të ndryshme mesdhetare dhe procesi i qetë online, duke krijuar një lloj të ri prezantimi publik në takimet e frytshme me jurinë.

Çmimi për projektin më të mirë, shkon për “The Three of Us” nga Suela Bako dhe prodhuar nga Sabina Kodra nga Erafilm në Shqipëri. Juria ishte e bindur për përkushtimin e ekipit artistik, nxitjen e tyre për të rrëfyer historinë e një gruaje bashkëkohore me humor, dhe bazën e fortë për një prodhim të duhur evropian. Çmimi përbëhet nga Shërbime të Korrigjimit të Ngjyrave dhe Mastering DCP me vlerë 11,000.00 €, të ofruara nga Full Moon Productions* dhe një çmim të parave të gatshme 1000 €, të ofruara nga Drejtori Guild i Qipros drejtorit të projektit fitues, Suela Bako.

Full Moon Productions faleminderit për mbështetjen.

Directors Guild of Cyprus faleminderit.

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.