Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët paralajmërojnë: Po vjen “Liqeni i ftohtë”

Duhet të lëçisni

Ambasada amerikane përsërit thirrjen për mbylljen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar lidhur me misionin e UNMIK-ut, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në një postim në Twitter,...

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Moti gjatë ditëve në vijim do të ndryshojë në mënyrë dramatike. Gjatë fundjavë pritet rrebeshe shiu dhe ulje të mëdha të temperaturave. Moti i keq që ka “pushtuar” Europën do të transferohet edhe në pjesën ballkanike, ku Shqipëria do të jetë një nga vendet më të prekura nga rrebeshet e shiut.

Nga dita e nesërme e shtunë dhe kryesisht nga e diela rënia e temperaturës do të ndihet në pjesën më të madhe të zonave ndërsa në të njëjtën kohë do të ketë shtrëngata të vazhdueshme.

Mediat greke kanë publikuar edhe hartën e ndryshimeve klimatike. Ky është fenomeni i “liqenit të ftohtë”, i cili shkaktoi përmbytjet vdekjeprurëse në Gjermani dhe Belgjikë , dhe drejtohet drejt vendit tonë dhe Greqisë

Shtrëngata të forta që priten nga e Shtuna pasdite deri të mërkurën dhe do të prekin kryesisht të gjithë kontinentin.

“Ekziston mundësia që fenomenet të shoqërohen me breshër, rrufe apo edhe tornado dhe kërkon shumë vëmendje. Në raste të tilla, largohuni nga deti “,- shpjegon meteorologu, Klearchos Marousakis në një postim në facebook.

/ABC/

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Ambasada amerikane përsërit thirrjen për mbylljen e misionit të UNMIK-ut në Kosovë

Ambasada amerikane në Prishtinë, ka reaguar lidhur me misionin e UNMIK-ut, pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit të OKB-së. Në një postim në Twitter,...

Përndiqte ish të dashurën, arrestohet 39 vjeçari në Tiranë

Bie në prangat e policisë një 39 vjeçar në Tiranë që ka përndjekur vazhdimisht ish të dashurën. Gjithashtu Policia ka arrestuar edhe 3 të rinj...

Vdekja e 4 turistëve në hotelin në Qerret, dyshohet se pasi kishin konsumuar alkool dhe kokainë kishin kaluar në overdozë

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vdekjen e 4 turistëve rusë në saunën e një hoteli në Qerret të Kavajës. Raportohet...

Goditi policin, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

Arrestohet një 43 vjeçar në Tiranë pasi ka goditur një punonjës policie. “Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u...

Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të gazetarit: I jam pranë familjes

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Artjan Tepelena. Gazetari humbi betejën me Covid në moshën...