“FBI ka prova të mjaftueshme për ta dënuar Sali Berishën”, Alfred Cako nxjerr prapaskenat e forta, del edhe kundër Spartak Ngjelës

Duhet të lëçisni

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Vendimet e KLP, zgjatet me 3 muaj mandati i 6 prokurorëve (EMRAT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot, më 24.01.2022, mbledhjen plenare të radhës në praninë e 10 (dhjetë) anëtarëve, në mungesë për arsye shëndetësore,...

Konspiracionisti Alfred Cako ka komentuar zhvillimet e fundit në politikën shqiptare.

Ai ka dalë kundër analizës së avokatit Spartak Ngjela, se FBI ka materiale të mjaftueshme për ta dënuar Sali Berishën,

Sipas Cakos, e gjithë kjo përplasje, është një luftë për pushtet

“Nuk është e vërtetë ajo që thotë Spartak Ngjela, se “FBI ka organizuar çdo gjë për Sali Berishën”. FBI nuk ka punë jashtë territorit të SHBA-së. Me këto punë merret CIA dhe jo FBI. E dyta këto janë vendime politike. Nuk do të thotë që FBI, sipas Ngjelës, apo CIA ka prova të mjaftueshme për ta dënuar Sali Berishën. Këto prova dhe nëse janë të mjaftueshme kanë qenë edhe më përpara, kur Berisha vepronte sipas urdhrave të atyre që urdhërohet CIA, pasi ata marrin udhëzime nga politika e lartë dhe nuk ka rëndësi ka apo nuk ka materiale. Se një njeri që ka ndenjur aq gjatë në pushtet mund të kapësh ku të duash. Kjo është një luftë për pushtet. E majta dhe e djathta e kanë ndarë pushtetin gjysmë për gjysmë pushtetin. Soros nuk do që ¼ e pushteti ta ketë Berisha”, tha Cako.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Vendimi i qeverisë: 3 ditë pushim për njërin prind me fëmijë të mitur

Pas vendimit për ndërprerjen e procesit mësimor nga data 24–26 janar për shkak të uljes së temperaturave, qeveria ka vendosur që të lërë pushim...

Agron Duka: Policia dhe tatimet e Veliajt sulmojnë bizneset e Armand Dukës

Deputeti Agron Duka, në një prononcim për mediat, është shprehur se policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar ditën e sotme në bizneset e Armand...

Vrasja e Xhuliana Topallit, babai: Unë askënd s’kam për të falur, drejtësia le të veprojë

Babai i 40- vjeçares Xhuljana Topalli që u vra para syve të tij nga ish- bashkëshorti Niko Hila ka deklaruar se nuk ka për...

Vendimet e KLP, zgjatet me 3 muaj mandati i 6 prokurorëve (EMRAT)

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zhvilloi sot, më 24.01.2022, mbledhjen plenare të radhës në praninë e 10 (dhjetë) anëtarëve, në mungesë për arsye shëndetësore,...

Të shtëna me armë brenda një universiteti, një viktimë dhe 3 të plagosur, autori vret veten

Një sulm me armë është raportuar në një Universitet në Gjermani. Raportohet se një student është vrarë dhe tre të tjerë kanë mbetur të...