Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Erblira Bici, shqiptarja e parë që shpallet kampione e Evropës në volejboll

Nga Klodiana 0

Sportistja Erblira Bici është padyshim volejbollistja më e mirë kuqezi për momentin. 23-vjeçarja u konfirmua edhe në arenën ndërkombëtare, pas 4 kampionateve të fituara në Shqipëri, dhe bëhet shqiptarja e parë që shpallet kampione e Evropës në volejboll për femra.

Bici dhe skuadra e saj Novara, triumfuan 3 me 1 kundër ekipit tjetër italian, Conegliano, në finalen e zhvilluar në Berlin të Gjermanisë, duke fituar edhe trofeun e Champions League për edicionin 2018-2019.

Një triumf i jashtëzakonshëm për sportisten e Kombëtares shqiptare, e cila po përjeton momentin më të mirë në karrierë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej