Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ekipi gjerman “krijon” murin e Berlinit në 30 vjetorin e rrëzimit

Nga Klodiana 0

Në kuadër të javës së 11-të ishte paraparë të luhej ndeshja mes Hertha Berlinit dhe Leipzigut.

Pikërisht në këtë datë para 30 viteve, saktësisht më datë 9 nëntor 1989 kishte ndodhur shkatërrimi i murit të Berlinit, shkruan Indeksonline.

Ekipi i Hertha Berlinit rikrijoi murin brenda stadiumit me një koreografi interesante para fillimit të ndershjes, kur lojtarët veç ishin në fushë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej