Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Edita Tahiri: Kufijtë e Kosovës i mbrojmë me të gjitha mjetet

Nga Klodiana 0

Ish-ministrja e Jashtme e Kosovës, Edita Tahiri ka komentuar dorëheqjen e kryeministrit Haradinaj, i kthen përgjigje edhe statusit të nënkryetarit të LSI-së, Petrit që me ironi pyet ndërkombëtarët se kur do ta arrestojnë edhe Tahirin pasi edhe kjo e ka mbrojtur territorin e pandryshueshëm të Kosovës.

“Kufijtë e Kosovës i mbrojmë me të gjitha mjetet, ashtu sikurse që i kemi fituar pas 100 vjet luftë. Askush nuk guxon me i prek, e kemi detyrim ti mbrojmë sepse mbrojmë punën tonë, gjakun e të rënëve dhe të drejtën tonë kombëtare të konfirmuar nga Gjykata ndërkombëtare për drejtësi që dha verdiktin se pavarësia e Kosoves është e ligjshme dhe legjitime.”, shkruan Tahiri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej