Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E rrallë në ceremoninë e diplomimit/ Miliarderi amerikan paguan 40 milionë dollarë kredi për qindra studentë (film)

Nga Ejona 0

430 studentë kanë përfituar kredi bursash të paguara falë bilionerit amerikan Robert F. Smith.

Në ceremoninë e diplomimit të Morehouse College në Amerikë, bilioneri mbajti një fjalim i cili do të mbahet mend gjatë nga studentët.

“Familja ime ka 8 breza në këtë shtet dhe ndihem i detyruar t’i hedh karburant autobusit tuaj të jetës…

Për klasën e vitit 2019 do kujdesem unë. Familja ime do të zhdukë kreditë që keni marë” tha bilioneri, i cili do të paguajë një shumë prej 40 milion dollarësh dhe me siguri që këtë akt maturantët e 2019-ës do ta kujtojnë për shumë kohë.

Sistemi akademik në Amerikë i detyron qindra studentë të marrin kredi për të mbuluar shpenzimet e studimeve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej