Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E rëndë në një spital italian/ I ngatërrojnë qesen e gjakut, vdes pacientja

Nga Ejona 0

Një ngjarje e frikshme ka ndodhur në një spital në Itali ku për pasojë ka humbur jetën një paciente.
Ngjarja ka ndodhur në spitalin “Vimercate”, në Monza të Italisë.
Mediat italiane raportojnë se 84-vjeçarja Angela Crippa ka ndërruar jetë në spital, pasi i kanë ndërruar qesen e gjakut me një pacient tjetër me të njëjtin mbiemër.
Mësohet se 84 vjeçarja mbeti viktimë e transfuzionit të gabuar të gjakut pas operacionit në femur.
Ndërkohë që procedurat për identifikimin e autorit të ngjarjes vazhdojnë, autoritetet gjyqësore kanë urdhëruar një autopsi të trupit të Crippa-s.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej