Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

E quajti të eksituar gazetaren, peticion në rrjet kundër Skënder Gjinushit

Nga Media 0

Një ditë pasi kreu i Akademisë së Shkencave Skënder Gjinushi pati një debat me gazetarët, ku u shpreh ndaj njërës prej tyre që të shkonte të mjekohej, se ishte i eksituar, ka ardhur edhe reagimi qytetar.

Lidhur me këtë në rrjetet sociale ka nisur një peticion kundër Skënder Gjinushit për gjuhën e tij seksiste.

“Gjinushi kërko falje publike për gjuhën denigruese e seksiste ndaj gazetareve”, është tema e peticionit për Skënder Gjinushin.(klikoni këtu për peticionin kundër Gjinushit)

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej