E pazakontë/ I riu shqiptar sheh veten në foton e të dashurës 10 vite përpara se ta njihte (foto)

Duhet të lëçisni

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Një djalë nga Kosova ka mbetur i shtangur, kur ka zbuluar veten e tij në sfondin e një fotoje fëmijërie të së fejuarës, nga pushimet e 10 viteve më parë.

Verona Koliqi dhe partneri i saj Mirand Buzaku po shikonin së bashku foto të vjetra, kur pikasën diçka të pazakontë.

Tek po qëmtonin nga afër fotografinë, dyshja pa Mirandin e vogël në sfond të fotos në plazh, duke notuar me kamerdaren e tij.

Verona tregoi historinë për rrjetin Yahoo:  “Një moment ai më tha ‘Prit pak, ky këtu më duket se jam unë! Ne të dy pamë njëri-tjetrin dhe thamë, ‘Nuk ka mundësi, nuk mund të jetë e vërtetë’.

“Nuk kisha menduar kurrë se diçka e tillë mund të ndodhte, edhe pse ka një shprehje që thotë ‘E ke takuar të paktën një herë më parë shpirtin tënd binjak … para se të njihesh me të’”.

Çifti ishin njohur vetëm disa vjet më vonë në Kosovë kur Verona po bënte një vizitë në vendin e lindjes, nga Londra ku banon.

Ata u fejuan një vit më vonë në Turqi dhe së shpejti do të martohen.

Fotografia e tyre ka mbledhur mijëra shikime e pëlqime në rrjetet sociale ku përdoruesit thonin se çifti “janë bërë për njëri-tjetrin”.

Një prej tyre thoshte: “Sa bukur! Edhe unë me të dashurin mësuam se kishim qenë pa e ditur në të njëjtin koncert me rreth 50 vete, rreth 4 vjet para se të njiheshim. Është e mrekullueshme, nuk është koinçidencë”.

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Pësoi arrest kardiak në rrugë, humb jetën 45-vjeçari në Tiranë

Një 45-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën “Gramoz Pashko” tek ish-Studenti. Mësohet se qytetari i pajetë nuk është identifikuar ende ndërsa në trupin e...

Kurti në konferencë me Macron: Kosova do të jetë gjithmonë me aspirata demokratike, të angazhuar për paqe

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Gjatë konferencës për mediat...

Macron pret kryeministrin Kurti në Paris: Kosova dhe Serbia të gjejnë kompromisin mes tyre

Presidenti Emmanuel Macron ka pritur këtë të mërkurë në Paris, kryeministrin e Kosovës Albin Kurti. Gjatë fjalës së tij presidenti francez shprehu mbështetjen për zhvillimet...

I nxehti afrikan “pushton” Shqipërinë, ministria e Shëndetësisë jep këshillat

I nxehti afrikan ka mbërthyer tashmë të Shqipërinë duke bërë që vlerat maksimale të ditës të kapin temperaturat e 40 gradë. Nisur nga kjo situatë...

Dy artistë shqiptarë pjesë e kastit të Traviatës, me të cilën Opera e Triestet hap sezonin

Pas erës Covid, po fillon era e re. Njerëzimi po përpiqet të kurojë dhimbjet, traumat, i etur të rifillojë jetën! Alfabeti i kuptueshëm për të...