Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dy gra janë shtatzënë në kampin e ferrit në Siri/ Gazetari i “Le Iene”: Shteti shqiptar rri i fjetur

Nga 27.al 0

Pas operacionit të shpëtimit të 11 vjeçarit shqiptar Alvin Berisha nga kampi i ferrit në Siri, raportohet se numri i fëmijëve shqiptarë që ndodhen atje është i lartë.

Gazetari Eni Ferhati ka thënë në emisionin “Vizioni i Pasdites” se numri i fëmijëve shqiptarë në Al-Hol pritet të rritet pasi të paktën dy gra nga Shqipëria janë shtatzëna.

“Nga burimet e mia nga agjencitë e zbatimit të ligjit, numri i shqiptarëve në kampin Al- Hol pritet të shtohet. Janë të paktën dy gra shqiptare që janë shtatëzënë,” ka deklaruar Ferhati.

Ndërkohë, gazetari i “Le Iene” Taulant Kopliku shprehet se shteti shqiptar krahasuar me Kosovën është i heshtur.

Sipas tij i vetmi rezultat, ku pjesën më të madhe e kishin italianët, ishte ai i Alvin.

është shprehur se shteti shqiptar “ka qenë i fjetur” përsa i përket riatdhesimeve të shqiptarëve nga Siria.

“Në këtë moment shteti ka qenë i fjetur. Kosova ka lëvizur mjaft mirë para nesh dhe ka marrë rezultate. Ndërsa rezultati i parë jo dirket i qeverisë shqiptare është Alvin dhe kuptohet pjesën më të madhe e kishin Italianët,” ka thënë Kopliku.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej