Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Drita midis oqeaneve“ nga top-lista e Ny Times

Nga Alma Kodra 0

 

Prej disa javësh ka dalë në gjuhën shqipe libri “Drita midis oqeaneve” me autor M. L. Stedman që u prin momentalisht listave të librave më të përfolur dhe kërkuar nëpër botë, që nga The New York Times, Amazon, Barnes & Noble e deri në lista të vendeve ku është përkthyer që momentalisht është në numrin e 36-të gjuhëve. Pyetjet fundamentale se ç’është e drejtë dhe ç’është e gabuar do trajtohen edhe në këtë vepër, gjithmonë në stilin karakteristik të autores, pyetje që ndonjëherë njerëzvd mund t’u duken e njëjta gjë… Pyetje tjera që mbajnë gjallë dhe aktiv lexuesin janë edhe dyshimet se kush është nëna e vërtet e Lusit(?), gruaja që e lindi apo ajo që e shpëtoi dhe e rriti(?). Për librin kritika pozitive kanë dhënë The Times, Le Monde, O. Magazime Oprah, Book Pages Today, New York Times, La Republica.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej