Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Drejtësi për George Floyd”, kapiteni i Shalke 04 jep mesazhin gjatë ndeshjes së kampionatit

Nga Klodiana 0

Pas vdekjes së afrikano-amerikanit George Floyd, i cili vdiq pasi një oficer policie në Minneapolis i vuri gjurin në qafë ndërsa 46-vjeçari ishte i shtrirë në tokë, imazhet u panë në të gjithë botën dhe ngjallën zemërim.

Lidhur këtë ngjarje tronditëse është indinjuar dhe kapiteni i Shalke 04 Ueston MekKini.

21-vjeçari amerikan mbajti shiritin e kapitenit në ndeshjen Shalke 04-Verder Bremen me sloganin “Drejtësi për George Floyd”duke dhënë mesazhin e ndëshkimit të personave që shkaktuan vdekjen e Xhorxh Floidit.

Ngjarja e rëndë ka shkaktuar trazira  të mëdha në Mineapolis teksa shumë dyqane janë plaçkitur ndërsa banorët e komunitetit afro-amerikan janë përplasur me policinë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej