Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Doganieri nga Përmeti kapet me 33 pako drogë në makinë, udhëtonte me të dashurën drejt Greqisë

Nga Ejona 0

Një 36-vjeçar me profesion doganier, ishte duke udhëtuar së bashku me të dashurën e tij 23 vjeçe drejt Greqisë, kur u ndaluan në pikën kufitare të Qafë Botës në Sarandë.
Gjatë kontrollit të ushtruar në makinën tip “Toyota” me targë AA 040 TY, atyre u është gjetur dhe sekuestruar një sasi e konsiderueshme lënde narkotike.
Arten Ibrahimi dhe Kostandina Meci kishin fshehur në makinë 33 pako lëndë narkotike kanabis sativa, duke tentuar ta kalojnë përtej kufirit, drejt Greqisë.

Ibrahimi punonte si doganier te “Tre Urat’” në Përmet.
Policia ende nuk ka dhënë detaje të plota për ngjarjen në fjalë.

droga_e_fshehur.jpg

droga2.jpg

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej