Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dhurata Çaushaj, një tjetër shqiptare kandidate për Këshillin Bashkiak në Gjermani

Nga Ejona 0

Një tjetër shqiptare ka bërë publike kandidaturën e saj për Këshillin Bashkiak në Gjermani.

Bëhet fjalë për Dhurata Caushaj, e cila po kandidon në zonën e Freiburgut. Caushaj ka mbyllur studimet në shkencat e infromatikës por gjithashtu është edhe aktiviste për të drejtat e grave dhe emigrantëve në komunitetin gjerman.

Numri i shqiptarve në diasporë të përfshirë në politikë sa vjen e rritet. Kujtojmë se në Itali, një vajzë çame, Sonila Alushi po kandidon për zgjedhjet bashkiake në Bergamo.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej