Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dhunoi gjyqtarin me grushte, merret vendimi për basketbollistin

Nga Klodiana 0

Pas dhunës në pallatin e sportit “Ramazan Njala” në Durrës, ku luhej takimit ndërmjet Teutës dhe Tiranës, merret vendimi për lojtarin e Tiranës, Bruno Daliu i cili  ushtroi një dhunë barbare ndaj gjyqtarit Jurgen Muho,

Federata Shqiptare e Basketbollit vendosi të përjashtojë përjetë basketbollistin e Tiranës, Bruno Deliu. Basketbollisti rrezikon të dënohet edhe me burg.

Kujtojmë se ditën e shtunë Daliu nuk ishte dakord me një vendim të gjyqtarit dhe humbi toruan duke lëshuar grushte mbi Muhon. Ky i fundit përfundon i gjakosur dhe i shtrirë në tokë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej