Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Deputetin e opozitës e “harrojnë”, s’e ftojnë në takimin me zyrtarin e SHBA. Shikoni ç’bën ai (film)

Nga 27-shi 0

Deputeti i opozitës së re, Selami Jenisheri, i cili nuk mungon në asnjë seancë plenare dhe voton pro çdo nisme të qeverisë ishte sot pjesë e tryezës që një grup deputetësh zhvilluan me shefin e zyrës politike të Ambasadës së SHBA, Ian Crawford në Kryesinë e Kuvendit.
Por, Selami Jenisheri, kryetari i Partisë së Pensionistëve, nuk është njoftuar për këtë takim, madje informacionin e ka marrë nga gazetarët.

Deputeti i opozitës është shprehur i habitur, kur gazetari i “Panorama”, Mariglen Kume e ka pyetur, nëse ishte i pranishëm në takimin me zyrtarin e SHBA.

“Ouuuu tani po bëhet? Këtu? Nuk më ka lajmëruar njeri mua. Janë lart ata?”, tha ai i habitur.

Pasi u informua për takimin ai ka kthyer biçikletën e tij rozë dhe është ngjitur në mbledhjen qe u zhvillua në Kryesinë e Kuvendit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej