Denoncimi: Pronari i Benz-it të Klement Xhaferrit u kap me arsenal armësh, por u la i lirë që të blinte vota

Duhet të lëçisni

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Ish-kryeministri Sali Berisha vazhdon denoncimet për ngjarjen e rëndë të Elbasanit, gjatë ditëve të fundit të fushatës.

Qytetari anonim denoncon se pronari i makinës me të cilën lëvizte Kelmend Xhaferri është kapur me arsenal armësh, por është liruar. Sipas Berishës, Ilir Beko lëvizte i lirë dhe blinte vota.

DENONCIMI I BERISHES

Pronari i Benz-it që përdorte Kelmend Xhaferri ditën e ngjarjes, Ilir Beko, është anëtar kryesor i bandës me imunitet të Elbasanit. Në vitin 2019 atij iu gjet një arsenal i madh armësh. Por ai falë imunitetit vazhdonte i lirë të blinte vota në zgjedhjet e vitit 2021. Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e qytetarit dixhital. sb

Zoti Berisha, ky arsenal armësh i kapur në gusht të 2019 në Elbasan, është i Ilir Bekos, pronar i kompanisë Eldio Petrol, Ilir Beko rezulton të jetë pronari i makinës Mercedes Benz me të cilën lëvizte në Elbasan duke blerë vota dhe me armë izraelite Klement Xhaferri. Edhe pse ky arsenal armesh u kap në gusht 2019, sot Ilir Beko është i lirë, madje blen edhe vota në mbrojtje të policisë edhe prokurorisë së Elbasanit, madje në atë kohë kur është arrestuar, janë pezulluar nga detyre 4 punonjës policie vetëm sepse publikuan këtë foto që po ta dërgoj unë ty. Përkatësisht Inspektori i Krimeve të Rënda dhe Specialisti i Krimeve, Edvin Gjyli dhe Eduart Hasani, si dhe  Albjon Xhitozi, Shefi i Krimeve në Cërrik dhe Bilal Semanaj, Shefi i Komisariatit të Cërrikut janë pezulluar nga detyra.

Image

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...