Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dalin tezat e provimit të letërsisë/ Boçi: Një tallje gjigande dhe hedhje poshtë e mundit dhe djersës të maturantëve

Nga Ejona 0

Një tallje gjigande, shpërfillje, hedhje poshtë, shkelje me këmbë e çdo merite, mundi e djerse që Rama, Besa e pabesia qeverisëse i bën maturantëve

Kështu është shprehur ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi pasi vetëm pas disa minutave nga fillimi i provimit të maturës në lëndën e letërsisë, teza u postua në rrjete sociale.

Por ky lajm tashmë nuk është aspak i ri. Edhe në provimin shtetëror të anglishtes ish kryeministri Sali Berisha postoi foto të tezave të provimit të cilat ishin publikuar para përfundimit të testit.

Postimi i plotë i Boçit:

Kjo nuk është më Maturë Shtetërore!!!

Ky është Krim Shtetëror!

Një tallje gjigande, shpërfillje, hedhje poshtë, shkelje me këmbë e çdo merite, mundi e djerse që Rama, Besa e pabesia qeverisëse i bën maturantëve.

Fare pak pas fillimit të provimit të Letërsisë, sikurse ndodhi me Anglishten, testi del e përhapet kudo!!!!!

Pas kësaj pse duhet të qëndrojnë në Shqipëri fëmijët tanë, kur këtu stimulohet e fiton çuni i partisë, goca e qeverisë, i forti i krimit, i shkathti i shkollës?!!!

Pas kësaj, pse duhet të heshtin prindërit, maturantët?!!!

Padrejtësia e sotme lë gjurmën e saj tek brezi dhe bëhet shtrat i padrejtësive të tjera.

Turp dhe skandal i vërtetë!

Ky KRIM SHTETËROR është i papranueshëm e duhet dënuar!!!!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej