Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Dajti prej 3 ditësh nën flakë, asnjë ndërhyrje nga zjarrëfikëset

Nga Klodiana 0

Prej tre ditësh një zjarr masiv vijon të qëndrojë në fshatin Dajt, ku një sipërfaqe e madhe pyjore është përfshirë nga flakët.

Mësohet se forcat zjarrëfikëse e kanë të pamundur të ndërhyjnë për shkak të terrenit të vështirë,  ndërkohë që prej tre ditësh ende nuk është ndërmarrë një rrugë alternativë për të shpëtuar sipërfaqe të tëra pyjore nga djegia.

Ende nuk ka asnjë reagim zyrtar që të shpjegojë arsyen se përse nuk ndërhyhet qoftë edhe nga ajri për shuarjen e flakëve, pasi është një zonë me pyje masive dhe shumë pranë kryeqytetit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej