Daily Mail: “Vrasësi gjakftohtë shqiptar tallet me sistemin e drejtësisë në Shqipëri e Britani”

Duhet të lëçisni

Basha: Rama i ofroi komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua

Kreu i PD,  Lulzim Basha ka akuzuar mbrëmjen e sotme kryeministrin Edi Rama se ka dërguar ditën e sotme një emisar tek një ish-komandant...

Përplasen automjetet në Lezhë, humb jetën pasagjerja

Një aksident i rënd ka ndodhur mbrëmjen e sotme aksin rrugor Milot-Rrëshen, ku për pasojë ka gjetur vdekjen një 70-vjeçare. Siç njofton policia, në këtë...

Manastirliu: Cilat janë kategoritë që do vaksinohen të parët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se qeveria shqiptare ka parapaguar përmes Covax vaksinë për 5750 mijë qytetarë, ose 20% e popullatës. Megjithatë ndryshe nga...

Der Standard: Nëse Becchettit s’i jepen 100 mln €, Shqipërisë i konfiskohet pasuria jashtë

Gazeta austriake “Der Standard” në një shkrim të publikuar ditën e sotme paralajmëron se pasuritë shqiptare në Austri mund të konfiskohen pas një vendimi...

Një vrasës shqiptar i ekstraduar nga Britania pasi ishte dënuar me 15 vite burg është rikthyer sërish për të jetuar në Mbretërinë e Bashkuar vetëm 4 vite më vonë, Gazeta britanike “Daily Mail” shkruan se Ardian Rragami, 45-vjeç është talluar kështu me procesin e ekstradimit dhe sistemin e drejtësi, duke u rikthyer sërish atje.

Sipas gazetës, shqiptari përballet me akuzën e vrasjes së një të afërmi në gjakftohtësi. Ky person ishte një nga disidentët në vitet ’90 kundër regjimit komunist, ndërsa në vitin 1998, vrau fqinjin e tij në veri të Shqipërisë.

Gazeta i kushton artikullin jetës së tij, duke theksuar se u arrestua në vitin 2009, ndërsa në vitin 2010 u ekstradua për në Shqipëri për të vuajtur dënimin e dhënë teksa ishte ende në arrati.

Pasi ka kryer dënimin në vitin 2014, gazeta shkruan se ai u rikthye në Britani ku takoi bashkëshorten e tij Chrysoulla Michaels, 46-vjeçare si dhe dy vajzat në Essex.

“Lehtësia me të cilën ai ka qenë në gjendje të kalojë përsëri në Britani, pasi kishte gënjyer për të fituar qëndrim këtu, është jashtëzakonisht e turpshme për autoritetet. Dhe natën e kaluar, në përgjigje të një sërë pyetjesh nga Mail, Home Office tha se zyrtarët janë në dijeni të pranisë së tij në vend dhe janë duke u përpjekur për ekstradimin e tij”, shkruan gazeta.

 

VRASESI

Më shumë shkrime

Lër një përgjigje

Ju lutem lini komentin tuaj!
Ju lutem vendosni emrin këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

E Freskët taze

Basha: Rama i ofroi komandantit të UÇK-së lekë e tendera të tërhiqte fjalët e mira për mua

Kreu i PD,  Lulzim Basha ka akuzuar mbrëmjen e sotme kryeministrin Edi Rama se ka dërguar ditën e sotme një emisar tek një ish-komandant...

Përplasen automjetet në Lezhë, humb jetën pasagjerja

Një aksident i rënd ka ndodhur mbrëmjen e sotme aksin rrugor Milot-Rrëshen, ku për pasojë ka gjetur vdekjen një 70-vjeçare. Siç njofton policia, në këtë...

Manastirliu: Cilat janë kategoritë që do vaksinohen të parët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu tha se qeveria shqiptare ka parapaguar përmes Covax vaksinë për 5750 mijë qytetarë, ose 20% e popullatës. Megjithatë ndryshe nga...

Der Standard: Nëse Becchettit s’i jepen 100 mln €, Shqipërisë i konfiskohet pasuria jashtë

Gazeta austriake “Der Standard” në një shkrim të publikuar ditën e sotme paralajmëron se pasuritë shqiptare në Austri mund të konfiskohen pas një vendimi...

Gara për në Gjykatën Kushtetuese, KED ndalon kandidaturat e 3 gjyqtarëve

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka ndaluar kandidaturat e tre gjyqtarëve për dy vakancat e përkohshme në GJK. U është ndaluar kandidimi Aldona Sylaj,...