Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Çlirim Gjata: Rama finalizoi kapjen e Sistemit të Drejtësisë me emërimin e Metanit në ILD

Nga Klodiana 0

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata e cilëson përmbyllje të procesit të kapjes së Sistemit të Drejtëisë nga qeveria emërimin e Artur Metanit si Inspektor i Lartë i Drejtësisë.

Në një konferencë për shtyp nga selia blu, Gjata bëri me dije se emërimi i tij u bë gjithashtu duke shkelur ligjin.

“Pse i duhet Edi Ramës kapja e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë. Inspektori ka të drejtë të kontrollojë punën e prokurorëve dhe gjyqtarëve dhe ka të drejtë të kërkojë masa deri në shkarkimin e tyre. Kështu Edi Rama ka në dorë gjyqësorin dhe prokurorin që nëse nuk zbatojnë urdhrat e tij ju lëshon inspektorin e tij Artur Metani. Në këtë mënyrë, Edi Rama i mban prokurorët dhe gjyqtarët në një vetting permanent”, tha Gjata duke theksuar se Reforma në Drejtësi u bë që qeveria të mbante duart largë nga drejtësia, por kjo është e pamundur me Edi Ramën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej