Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Chelsea i Lampard fiton dhe ngjitet në vendin e dytë (film)

Nga Klodiana 0

Chelsea vijon me formën e shkëlqyer dhe merr një triumf të pastër ditën e sotme ndaj Crystal Palace me shifrat 2-0. Sfida e luajtur në “Stamford Bridge” u zgjidh në pjesën e dytë, me Abraham që shënoi fillimisht në minutën e 52-të dhe Pulisic që hipotekoi gjithçka në të 79-tën.

Fitorja e gjashtë radhazi për blutë në Premier League, me ekipin e Lampard që e sheh veten të ngjitet në vendin e dytë në kuotën e 26 pikëve. Javën e ardhshme, Chelsea do të ketë një ndeshje mjaft delikate, teksa do të udhëtojë në transfertë ndaj Manchester Cityt

Chelsea do të shpresojë ta arrijë edhe fitoren e shtatë radhazi në Premierligë pas pushimit të ndeshjeve të ekipeve kombëtare, më 23 nëntor.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej