Champions vazhdon me 8 përballjet e radhës, “spikasin” Inter – Real Madrid dhe Liverpool – Milan

0
193

Champions League vazhdon sot me 8 përballjet e radhës dhe mjaft intesante.

Ashtu si edhe dje, dy prej tyre do të luhen në 18:45. Dortmundi do të luaj në transfertë ndaj Besiktas dhe debutuesit e Sherif Tiraspol presin në shtëpi Shakhtar Donnnetsk.

Në orën 21:00, do të luhen 6 ndeshjet e tjera dhe më interesantet.

Padyshim që dy prej janë më spektakolaret, Inter  – Real Madrid dhe rikthehet klasikja e madhe, Liverpool – Milan.

Atletico e Cholo Simeones do të presë në “Metropolitano” portugezët e Portos, ndërsa PSG-ja e Leo Messit do të luaj në transfertë ndaj Club Brugge.

Interesante pritet të jetë edhe ndeshja mes Man City-t dhe Leipzig, por edhe Sporting Lisbon – Ajax.