Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Çfarë po i bëjmë vetes? Shikoni fundin e detit plot me plehra (film)

Nga admin 0

Ky është fundi i Detit Mesdhe.
Televizioni France 2 ka realizuar një dokumentar, në të cilin kamerat e një nëndetëse kanë filmuar fundin e Detit Mesdhe, në thellësinë 2200 m thellësi.

Pamjet janë tronditëse, tek sheh gjithë mbeturinat që kanë pushtuar fundin e detit.

Kuptohet që këto mbetje të hedhura, ne i hamë nëpërmjet peshkut.

Shqiptarët janë kontribues shumë të dalluar të ndotjes së detrave. Për këtë mjafton të pyesim çdo fillim vere kroatët.

https://www.france.tv/france-2/13h15-le-dimanche/973917-planete-fragile-au-nom-des-mers.html?fbclid=IwAR1PPrr2o_LwnrW_Y9fOu5SBotyXrlUxSLei5qeJ2oyfSG8kxuA3PDqBPtk

https://www.facebook.com/france2/videos/323135051653809/UzpfSTEwMDAwOTU5Mjc0MTE5NDpWSzoxNDExMjkxNTk5MDIwMjYz/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej