Ceremoni private, legjenda Maradona përcillet në banesën e fundit

Duhet të lëçisni

Aksident në aksin rrugor Çermë-Divjakë, në gjendje të rëndë i riu që udhëtonte me motorr

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Çermë-Divjakë. Raportohet se i riu, i cili po udhëtonte me motor, është në gjendje të rëndë. Sot rreth...

Si i trefishoi të ardhurat Xhafaj dhe borxhi 54 mijë euro për një makinë

Deputeti dhe ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj zotëron pasuri familjare me vlerë 57.4 milionë lekë, e cila ka pasur si burim kryesor rritjeje shitjen...

“Rakacolli të shkarkohet nga detyra”, Spahia: Injorojnë ligjin për hir të partisë!

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia ka publikuar një foto të kryetares së Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli sipas të cilit ka shkelur masat...

Marrëveshja me Serbinë, Ministria e Jashtme: Prej 20 janarit qytetarët shqiptarë mund të lëvizin vetëm me kartë ID

Ministria e Jashtme njofton se nga sot hyn në fuqi marrëveshja Shqipëri-Serbi për lëvizjen e lirë të qytetarëve. Sipas njoftimit zyrtar, tashmë shqiptarëve u duhet...

Diego Armando Maradona është përcjellë për në banesën e fundit nga anëtarët e familjes dhe miqtë e ngushtë, të cilët ishin të vetmit që u lejuan në varrezat Jardin bella Vista në Buenos Aires. Ai është varrosur pranë prindërve të tij, Dalma dhe Diego, ndërkohë që rrugët sot ishin pushtuar sërish nga tifozët.

Deri ditën e djeshme, në orën 18:00, për 12 orë njerëzit kishin mundësinë të bënin nderimet e fundit në pallatin presidencial, ndërkohë që nuk munguan edhe trazirat që sollën edhe arrestime e njerëz të plagosur.

Edhe pse një ceremoni mortore, tifozët kishin mbushur rrugët me flamu j kombëtar dhe kënduan për idhullin e tyre. “Diego nuk ka vdekur, Diego jeton te njerëzit”, ishte një nga koret e shumta që dëgjohej, ndërkohë që tifozët një ditë më parë kishin hipur në kangjellat e pallatit presidencial.

 

 

 

Më shumë shkrime

E Freskët taze

Aksident në aksin rrugor Çermë-Divjakë, në gjendje të rëndë i riu që udhëtonte me motorr

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Çermë-Divjakë. Raportohet se i riu, i cili po udhëtonte me motor, është në gjendje të rëndë. Sot rreth...

Si i trefishoi të ardhurat Xhafaj dhe borxhi 54 mijë euro për një makinë

Deputeti dhe ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj zotëron pasuri familjare me vlerë 57.4 milionë lekë, e cila ka pasur si burim kryesor rritjeje shitjen...

“Rakacolli të shkarkohet nga detyra”, Spahia: Injorojnë ligjin për hir të partisë!

Ish-deputeti i PD, Bardh Spahia ka publikuar një foto të kryetares së Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli sipas të cilit ka shkelur masat...

Marrëveshja me Serbinë, Ministria e Jashtme: Prej 20 janarit qytetarët shqiptarë mund të lëvizin vetëm me kartë ID

Ministria e Jashtme njofton se nga sot hyn në fuqi marrëveshja Shqipëri-Serbi për lëvizjen e lirë të qytetarëve. Sipas njoftimit zyrtar, tashmë shqiptarëve u duhet...

Protesta të dhunshme në disa qytete amerikane: “Nuk duam Biden, kërkojmë hakmarrje”

Protesta të dhunshme kanë nisur në Amerikë pak orë pas inaugurimit të Joe Biden si president i Shteteve të Bashkuara, edhe pse ky i...