KATEGORI

Kalitje

Paga e llahtarshme që Guardiola do përfitojë te Siti

Mançester Siti zyrtarizoi ditën e djeshme Pep Guardiolën si trajner, duke nisur nga sezoni i ardhshëm. Klubi britanik nuk bënte me dije shumë detaje, por...

Jehona dhe pikëpyetjet e transferimit të Gashit në SHBA

Transferimi i Shkëlzen Gashit në SHBA tek Colorado Rapids ka bërë jehonë në shtypin vendas. Drejtori sportiv i klubit amerikan, Paul Bravo, tha se Gashi...

Momenti i vështirë i Ergys Kaçes

Ergys Kaçe është duke kaluar sërish një moment të vështirë tek grekët e Paokut. Këtë radhë jo për shkak të “nacionalizmit” të tij, por për...

Një merkato e “varfër” për klubet e mëdha

Merkatoja e dimrit për futbollistët ka qenë e varfër për ekipet e mëdha. Real Madrid e Barcelona në Spanjë, Mançester Siti e Junaited, por dhe...

Tani është zyrtare, Guardiola do drejtojë Mançester Sitin

Tani është edhe zyrtare. Duke nisur nga sezoni i ardhshëm, Pep Guardiola do të jetë trajneri i ekipit të Mançester Sitit. Kjo është komunikuar nga ana...

Ronaldo apo Mesi? Ja çfarë thonë shifrat

Kristiano Ronaldo ka zhvilluar ndaj Espanjolit, ndoshta ndeshjen e tij më të mirë këtë sezon. Portugezi arriti të shënojë një tripletë, ndërsa ka dhuruar spektakël...

Franc Veliu, përforcimi i fundit për Partizanin

Partizani nuk mendon vetëm për sulmin dhe mesfushën. Ekipi i drejtuar nga italiani Agostineli ka bërë me dije se ka afruar edhe mbrojtësin Franc Veliu. Vlonjati...

Te Bajerni tani është një krizë mbrojtësish

Ky vit për Bajernin e Mynihut ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme. Ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola brenda një jave ka...

Çmenduria e blerjeve në kampionatin kinez, me urdhër të shtetit?

Kjo merkato dimërore e futbollistëve ka shkaktuar një risi të pazakontë. Shumë yje të futbollit europian janë transferuar në kampionatin kinez. Mund të përmendim këtu Ramirez...

“Skënderbeu” blen dy lojtarë të rinj

Futbollisti nga Paraguai, Argel Orue, dhe nigeriani Nuruden Orelesi, janë dy blerjet e reja të ekipit të “Skënderbeut”. Ata mbërritën dje në Korçë pranë...

Lajmet e fundit

Rama tregon gjendjen shëndetësore: Jam si kokrra e qepës

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjendjen shëndetësore, pasi mori sot dozën e tretë të vaksinës kundër COVID. Teksa ka ndarë një video të ditës së...

Qeni i bën “hatanë” shqiptarit, i zbulon “thesarin” 1.5 mln euro

Një shqiptar me 6 kg kokainë është arrestuar ditën e sotme në La Spezia, Liguria. Droga u zbulua nga qeni i policisë, pavarësisht se 27-vjeçari...

“Ligjin e bëj unë”, prokuroria rrëzon policët dhe shpëton Pjerin Ndreun

Nuk do të ketë hetim kundër kryetarit të bashkisë Pjerin Ndreu. Vendimi është marrë nga Prokuroria e Lezhës. Gjithashtu edhe biznesmeni, pronari i lokalit...

Vetoja e Bullgarisë ndaj Shkupit, PS del kundër Ilir Metës: Shqipëria nuk duhet të shkëputet nga Maqedonia e Veriut

Vetoja e Bullgarisë për Shkupin dhe fillimi i negociatave të Shqipërisë me BE janë sërish shkak i një tjetër përplasje mes mazhorancës qeverisëse dhe...

Përmbaruesi i jep të drejtë naftëtarëve të Ballshit: Të ndalohet menjëherë çmontimi i Uzinës

Përmbaruesi Gjyqësor ka urdhëruar ndalimin e menjëhershëm të çmontimit të Uzinës së Ballshit, duke i dhënë të drejtë në këtë mënyrë naftëtarëve që kanë...